English version
Dethleffs Truma
 
Kontakty Společnost Obchodní činnost Titulní stránka
Výrobní program
Fotogalerie

Sklápěcí nástavby na vozidla do 3,5t celkové hmotnosti

skl101.jpg Sklápěcí nástavba je určena pro převoz sypkých materiálů s možností sklopení nákladu do tří stran a je složena ze čtyř základních částí: roznášecího rámu, sklápěcího mostu, systému bočnic a hydraulického obvodu.
Roznášecí rám je pevně spojen s rámem podvozku a je řešen jako ocelový svařenec. Hlavními částmi roznášecího rámu jsou: podélné nosníky osazené kotvícími prvky pro spojení nástavby s rámem podvozku, hlavní příčné nosníky osazené ložisky sklopné korby, pomocné příčné nosníky rámu a diagonální stabilizace.
skl102.jpg Sklápěcí most, usazený na roznášecím rámu nástavby v kulových uloženích, je ocelový svařenec s ocelovou podlahou o tloušťce 3 mm.
Bočnice jsou v základním provedení z hliníkových profilů vysokých 400 mm lakované nebo eloxované. Zadní čelo i bočnice jsou uloženy na spodních pantech. Pro zavírání bočnic a zadního čela jsou použity horizontální bezpečnostní uzávěry s ochranou obsluhy při navalení materiálu na bočnici.
Hydraulický obvod je složen z elektrohydraulického agregátu, který je sestaven z elektromotoru, čerpadla, olejové nádrže a zpětného a pojistného ventilu. V obvodu je dále teleskopický píst a koncový elektrický spínač maximálního zdvihu s ocelovým lankem. Pracovní médium je vedeno v tlakových hadicích.
skl103.jpg Všechny ocelové části nástavby jsou antikorozně ošetřeny pískováním, žárovým zinkováním a dvouvrstvým lakováním.
Pokud to konstrukce podvozku vyžaduje, jsou součástí nástavby zadní plastové blatníky, boční sklopné hliníkové zábrany proti podjetí, poziční osvětlení a označení vozu dle aktuálně platné právní normy ČR, zadní nárazník atd.
E mail: kov@kov.cz Verze pro tisk Nahoru © 2011 KOV Velim