Speciální návěsový modul
pro likvidaci následků mimořádných událostí

sanita01.jpgSpeciální návěs je postaven na přípojném silničním vozidle kategorie O4. Spodní stavba je tříosý návěs pro výšku točny tažného vozidla 1150 mm, s nízkou podlahou ve výšce max. 900 mm nad terénem, v přední části zvýšený s využitím standardních rozměrových limitů.
Na podvozkové části je postaven ocelový svařenec, do kterého jsou v přední části zakomponovány výsuvné boky zasadací místnosti a lože dispečinku. V zasadací místnosti v přední části je integrovaná kuchyňská linka, pneumatický teleskopický stožár a centrální klimatizační jednotka. V klimatizovaném dispečinku jsou celkem tři pracoviště operátorů s připojením na počítačovou síť modulu a výhledem v rozsahu 360° kolem modulu. Ve střední části modulu je pod dispečinkem místo pro uskladnění minimálně 10kusů pojízdných skládacích lůže a pojízdných kontejnerů na lékařský materiál. Nad nápravami návěsu je umístěna sociální sekce modulu, která obsahuje dvě chemické oplachovací toalety a sprchový kout. V zadní části je umístěna technologická a skladová část modulu. V této části je umístěn regálový systém pro uskladnění kufrů s mediciálním materiálem a všechny technologické celky nutné pro provoz modulu včetně elektrogenerátoru a topných jednotek.
Celý návěs je konstrukčně technicky navržen takovým způsobem, aby byl uzpůsoben pro kompletní aktivaci na místě zásahu jednomužnou obsluhou a to do cca 30 minut od příjezdu na místo zásahu. Dále je modul plnně funkčně nezávislý na externích zdrojích energie (el.energie, voda, medicinální kyslík, pohonné látky) po dobu minimálně 24 hodin.

Technický popis modulu (.pdf)

lmu03.jpg lmu02.jpg
lmu05.jpg lmu04.jpg
\
KOV Velim, Sokolská 615, 281 44, tel.+420 321 763 337
© 2007 KOV Velim